Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
30/05/2021

Mangadan uyarlanacak Pompo: The Cinéphile, 4 Haziran'da gösterime giriyor

Yönetmen koltuğunda God Eater ve Attack on Titan'da yönetmenlik yapmış olan Takayuki Hirao'yu gördüğümüz manga uyarlaması Pompo: The Cinéphile, 4 Haziran'da Japonya'da vizyona giriyor.

Shogo Sugitani'nin (aynı zamanda “Ningen Plamo” diye anılıyor) yetenekli ellerinden çıkan ve 2017’de başlayıp halen devam eden mangasının film uyarlaması olacak Pompo: The Cinéphile, 4 Haziran'da vizyona giriyor. İlk manganın başarıyı yakalaması ile yayımcı şirket Media Factory, serinin yan hikaye mangası Fran: The Cinéphile'i 2018 yılında okuyuculara sunmuştu. İki başarılı manganın ardından ise, CLAP stüdyolarının hazırladığı anime film, iki kez ertelense de, sonunda vizyona giriyor.
 


Pompo: The Cinéphile'in yönetmen koltuğunda God Eater ve Attack on Titan'da yönetmenlik yapmış olan Takayuki Hirao'yu görüyoruz. Karakter tasarımlarını Shingo Adachi'nin yaptığı, Kenta Matsukuma'nın müziklerini hazırladığı filmin yapımcısı Black Lagoon'un yapımcısı olan Ryoichiro Matsuo'nun ta kendisi. Pompo: The Cinéphile, orijinal adıyla Eiga Daisuki Pompo-san'ın hikayesi filmin adından da tahmin edeceğiniz gibi Joelle Davidovich Pomponette'in (Pompo-san) etrafında dönüyor.

 


Pompo, film başkenti olarak görülen Nyallywood'ta yaşayan yetenekli bir film yapımcısıdır. Aktörlerin ve çalışanlarının gizli potansiyellerini keşfetmesi ile yeteneklerini sonuna kadar kullanmalarını sağlayan Pompo, garip bir şekilde sadece B sınıfı aksiyon filmleri ve erotik filmler yapmaktadır. Pompo, bir gün kendi yazdığı senaryosunu, film kurdu asistanı Gene'e verir ve muhteşem bir film çıkarmasını ister. Gene, Pompo'nun janra seçimlerini sorgulasa da görevi kabul eder. Fakat Gene, Pompo'nun başyapıtını hayata geçirebilecek mi hep beraber filmi izleyip göreceğiz.