Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
16.03.2020

Junji Ito imzalı efsane manga ​​​​​​​Uzumaki, 4 bölümlük anime dizi oldu

Production I.G. ve Adult Swim’in ortak projesi olan Uzumaki, sadece 4 bölüm sürecek olmasına rağmen manga kültürünün en önemli yapıtlarından biri olduğu için 2020’nin en önemli anime yapımlarından biri olacak.

Edebiyat, sinema ya da diğer görsel sanat dallarında korkuyu tema olarak kullanan beyinlerin büyük hastasıyız! Junji Ito, korkuyu bir tema olmanın da üstüne çıkarıp adeta okuduğumuz öykülerin DNA’sına işleyen bir manga kralıdır. Eserlerinin pek çoğu sinemaya ve anime yapımlara da uyarlanan Ito’nun en tanınmış yapıtlarından Uzumaki, efsane yazarın anime dizi olarak uyarlanan ilk eseri olacak. Tomie, Long Dream, Kakashi, Gyo: Tokyo Fish Attack gibi Ito uyarlamaları uzun yıllardır Japon sinemasına aşina seyircilerin gözlerine bayram ettirmekte ve en korkunç fantezilerini beyazperdeye yansıtmaktadır. Uzumaki, aslında 2000 yılında sinemaya da uyarlanmıştı; ancak manganın ruhuna sadık bir biçimde uyarlanmış olan anime dizi, eminiz sinema versiyonunun pabucunu dama atacaktır.
 Uzumaki, Kurōzu-cho adlı kurgu şehrin başına gelen bir laneti konu ediniyor. Şehrin tamamı spiral şekillerde imgelerin etkisiyle korkunç olaylara maruz kalmaktadır. Kirie Goshima ve Shuichi Saito, bu akıl almaz fenomenin ortasında var olmaya çalışan iki liseli aşıktır ve bu dehşet yüklü öyküyü onların gözlerinden deneyimleriz. Production I.G. ve Adult Swim’in ortak projesi olan Uzumaki, sadece dört bölüm sürecek olmasına rağmen manga kültürünün en önemli yapıtlarından biri olduğu için 2020’nin en önemli anime yapımlarından biri olarak kabul ediliyor. Metafor yüklü korkunç yapımları sevenler, Junji Ito üstadın Uzumaki uyarlamasına elbette kayıtsız kalmayacaktır.  Uzumaki'nin yayın tarihi henüz açıklanmadı.