Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
12/03/2020

Ghost in the Shell: SAC_2045, Netflix'e transfer oldu

1995'te animasyon filmi olarak yayınlanan, 2017'de de Scarlett Johansson'ın başrolünde yer aldığı sinema filmi olarak karşımıza çıkan Ghost in the Shell, şimdi de Netflix'te anime dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Batı dünyasına anime dizileri tanıtan iki efsane yapım vardır. Bunlardan ilki Akira, diğeri de Ghost in the Shell’dir. Akira, şimdilik sadece tek bir anime film ve manga serisinden ibaret; ancak Ghost in the Shell hem devam filmleri hem de orijinal filmlerin konseptini sürdüren dizi yapımlarıyla sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Netflix’in anime dünyasına agresif girişinin en yeni meyvesi, Ghost in the Shell markasını transfer etmesi oldu. SAC kısaltması elbette Stand Alone Complex dizisinin devamı niteliğinde bir proje izleyeceğimizi müjdeliyor. Zaten, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex serisinin ödüllü yönetmenleri Shinji Aramaki ve Kenji Kamiyama da projenin başında olacaklar.
 Ghost in the Shell serisi ilk kez tamamen üç boyutlu olarak tasarlanan bir görsel üslupla izleyicilerine merhaba diyecek. Karakter tasarımlarını Rus grafik sanatçısı Ilya Kuvshinov yaparken prodüksiyonu da Production LG firması üstlenmiş. Binbaşı Motoko Kusanagi ve Batou’nun maceraları, Sustainable War ertesinde ortaya çıkmaya başlayan Post-Human adı verilen sibernetik organizmalarla mücadeleye girişmeleriyle birlikte kaldığı yerden devam ediyor. Arada geçen yıllarda Motoko ve ekibinin devletle bağlarının tamamen kopmuş olacağı ve artık bir paralı asker timi olarak çalışacağı kulağımıza gelen dedikodular arasında. Bakalım Section 9 ekibi ve Motoko, Nisan ayında Netflix ekranlarında nasıl maceralara yelken açacaklar?