Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
06/04/2021

Fairy Tale'in yaratıcısı Hiro Mashima'dan yepyeni bir anime: Edens Zero

Fairy Tale'in yaratıcısı Hiro Mashima'nın hem yazıp hem çizdiği manga serisi Edens Zero, anime diziye uyarlandı. Aksiyon, bilim kurgu, macera ve komediyi tek bir potada eriten Edens Zero, 11 Nisan'da başlıyor.

Adını modern anime ve manga tarihine büyük harflerle yazdıran Fairy Tale'in yaratıcısı Hiro Mashima'nın hem yazıp hem çizdiği manga Edens Zero, 11 Nisan'da anime uyarlaması ile karşımıza çıkıyor. Fantazi türünden bilim kurguya geçen Mashima, adaptasyon sürecinde hiç zorlanmamış. Kodansha's Weekly Shōnen Magazine'de yayımlanan Edens Zero, 2018'den beri devam eden bir manga serisi. J.C. Staff Stüdyoları'ndan çıkan anime uyarlamasının yönetmenliğini Shinji Ishihara (baş yönetmen) ve Yūshi Suzuki üstleniyor. Macera, fantezi ve bilim kurgu türünde olan Edens Zero'nun hikayesi Shiki Granbell'in maceralarını konu alıyor. Bu arada unutmadan söyleyelim; Edens Zero, sene sonuna doğru Netflix ekranlarında da olacak.

 


Shiki, terkedilmiş bir lunapark olan Granbell Krallığı'nda etrafı makinelerle çevrili bir hayat sürmektedir. Günlerden bir gün Rebecca ve kedisi Happy lunaparkın kapısında belirirler. Rebecca'nın bilmediği şey ise, Shiki'nin 100 yıldır gördüğü ilk insanın kendisi olduğudur. Shiki, Rebecca ve Happy'ye ısınmakta zorluk yaşar. Eski komşuları olan robotlar ayaklanmak üzere oldukları için, Shiki, Rebeca ve Happy'ye katılıp uçsuz bucaksız sonu gelmeyen kosmosa doğru yolculuğa çıkar. Shiki Granbell'in ana amacı ise, yıldızlararası uzay gemisi ile farklı gezegenleri gezip “Mother” adındaki Tanrıça'yı bulmaktır. İnsanlar, uzaylılar ve duyguları olan robotlarla dolu bu evrende aksiyon dolu maceralar eksik olmayacak gibi gözüküyor. Aksiyon, bilim kurgu, macera, komedi, fantezi ve Shounen türünde animeler ilginizi çekiyor ise, Edens Zero kaçırmamanız gereken animelerden biri olacak gibi duruyor.