Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
15.03.2020

Dört yıldır Re:Zero'nun yeni sezonunu bekleyen animecilere müjde!

Sevilen anime Re:Zero’nun 2016’da yayınlanan ilk sezonundan sonra gömüldüğü sessizlik doğrusu akıl alır gibi değil. Dizinin yaklaşık dört yıldır beklenen ikinci sezonu nihayet seyircisiyle buluşuyor.

Anime yapımlar hiç olmadığı kadar tüm dünyada popüler. Günümüzde yaşanan anime bolluğu tüm serileri birbiriyle amansız bir yarışa da sürüklüyor. Anime yapımcıları, kendi yapımlarının çok izlenmesi için devamlılığı ve sürekliliği fazlasıyla önemsiyor. Sezonlar arasında bir yıl süren boşluklar bırakmak artık tarihe karıştı. Özellikle de Netflix’in agresif bir anime tüccarı haline dönüşmesinin de etkisiyle prodüksiyon takvimleri sektörün bugüne dek görmediği ölçekte kısaldı. En yüksek izlenme oranlarına sahip animeler bile bir sene ara verdikleri zaman geri dönüşlerinde aynı oranda seyirci yakalamakta zorlanıyorlar. Piyasanın şartları böylesine çetinken, Re:Zero’nun 2016’da yayınlanan ilk sezonundan sonra gömüldüğü sessizlik doğrusu akıl alır gibi değil.
 


Dizinin yaklaşık dört yıldır beklenen ikinci sezonunun nihayet 2020’nin bahar aylarında seyircisiyle buluşacağı açıklandı! Her ne kadar geçen yıllar içerisinde birkaç OVA prodüksiyonu yayınlanmış olsa da serinin öyküsünü devam ettirmedikleri için izlediklerimiz hayranların hevesini körüklemekten başka işe yaramamıştı. Re:Zero’nun seyircileri en çok çeken yanı ise, Japonya’da özellikle de son 20 yılda yaygınlaşmaya başlayan hikikomori kültürünü tanıtmış olmasıdır. Hikikomori, anti-sosyal bir yaşam süren, belirli hobilerin etrafında dönen bir hayata sahip, insanlarla iletişimi neredeyse sıfırlanmış şehirli erkeklere verilen isimdir. Japonya’nın modern yaşam kültüründen bir öğeden ilham alarak böylesi sevilen bir işe imza atmak gerçekten de takdir edilesi! Eminiz Re:Zero’nun dört yıldır hasretle beklediğimiz hikayesinin devamı hepimizi tatmin eden bir yapım olur.