Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
16/03/2020

Dorohedoro'nun yıllardır beklenen anime yolculuğu tam gaz devam ediyor!

2000–2018 yılları arasında yayımlanan ve milyonlarca hayranı bulunan Dorohedoro’nun anime dizisinin ilk sezonu bomba gibiydi! Anime arayanlar, ikinci sezon öncesinde bu diziye şans versin!

2000–2018 yılları arasında yayımlanan ve milyonlarca hayranı bulunan Dorohedoro’nun anime dizisinin geleceği yaklaşık beş senedir konuşuluyordu ve hatta mevzu bir şehir efsanesine bile dönmüştü. MAPPA stüdyosunun katkıları ve Netflix’in lisanslamasıyla birlikte bir hayal daha gerçek oldu ve Dorohedoro’nun anime yolculuğu başladı. Seriyi bilmeyenler için Dorohedoro’nun post-apokaliptik dünyasından biraz bahsedelim. Dünya, Hole ve Sorcerer’s World adlı iki eşit parçaya bölünmüştür. Sıradan insanlar Hole adlı bölgede yaşarken; Sorcerer’s World’de sadece özel güçlere sahip, seçilmiş varlıklar yaşamaktadır. İnsanların ve Sorcerer’ların dış görünüşleri birbirilerine benzese de her biri pek çok farklı alanda ayrışmakta olan iki farklı ırkın mensuplarıdır.
 


Sorcerer adlı ırkın evrimleşmesi Chidaruma adlı bir iblisin dünyamıza gelmesinin sonrasında gerçekleşmiştir. İnsanlar, Sorcerer’ların dünyalarına geçemezken, Sorcerer’lar Hole adlı bölgeye özel kapılar kullanarak geçiş yapabilmektedir. Sorcerer’lar, geçirdikleri evrim sebebiyle smoke adı verilen ve kendilerine sihirli güçler bahşeden özel bir minerali üreten organlara sahiptir. Sorcerer’ların pek çoğunun güçleri birbirine denk olsa da bazılarının olağanüstü güçleri mevcuttur ve bu durum da Sorcerer’lar arasında bir hiyerarşi yarışına sebebiyet vermiştir. Bu hiyerarşi, uzun yıllar sonrasında Sorcerer dünyasında büyük sınıf çatışmalarına neden olmuştur. Fakat en üst seviye Sorcerer’lar birer iblise dönüşmeye başlayınca işler çığrından çıkar! Dorehedoro, 2020’nin en iddialı anime yapımları arasında başa güreşeceğe benziyor. İkinci sezonunun 16 Haziran'da yayınlanması bekleniyor.