Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
29/09/2020

Bilim kurgu temalı anime dizi Assault Lily Bouquet, 1 Ekim’de başlıyor

Dünyanın sonunu getirecek mistik canavarlarla savaşması için askeri akademi olan Gardens'da eğitim göremeye başlayan Riri ve arkadaşlarının maceralarını anlatan Assault Lily Bouquet, 1 Ekim’de başlıyor.

Yakın bir gelecekte, dünyanın sonunu getirecek olan "Huge" diye adlandırılan mistik canavarlar ortaya çıkar. Tüm dünya Huge'ye karşı birleşir ve savaşmaya başlar. İnsanoğlu, bu yaratıkları öldürebilmek için ise CHARM (Counter Huge Arms) adında, büyü ile bilimin birleşiminden oluşan bir silahı geliştirmeyi başarır. Yapılan araştırmalarda CHARM'ın genç kızlar tarafından kullanıldığında daha efektif olduğu ortaya çıkar ve bu silahı kullanan kişilere "Lilies" adı verilir. Bunun üzerine Lilies’ler, askeri birer akademi olan "Gardens" adı verilen üslerde eğitim görmeye, insanları korumak ve bilgi vermek amaçlı hizmet etmeye başlarlar.
 


Ana karakter olan Riri Hitotsuyanagi de Tokyo'daki Yurigaoka Kız Koleji'nde arkadaşları ile yeni bir yıla ve Huge ile savaşmak için eğitimine başlamıştır. Assault Lily Bouquet adlı işte bu anime, Riri ve yakın arkadaşının dünyayı korumak için Lilies'e katılmasını anlatıyor. Shaft stüdyoları tarafından 1 Ekim’de Japon televizyon kanallarında ve Amazon Prime'da yayınlanacak olan Assault Lily Bouquet'in yönetmeni ise Shouji Saeki. Liseli kızların boylarından büyük silahları ile canavarlara karşı savaşması ilginizi çekiyorsa, Assault Lily Bouquet tam aradığınız dizi.