Haberi Paylaş!
ANİME
16.03.2020

Bilim kurgu animesi Evangelion: 3.0+1.0, heyecanla bekleniyor!

Neon Genesis Evangelion serisi, Haziran ayında vizyona girecek olan son Evangelion filmiyle noktalanıyor. Evangelion 3.0 + 1.0 adlı uzun metraj filme geri sayıma başlamış durumdayız!

En son söyleyeceğimizi ilk başta söylemekte yarar var; eğer Netflix üyeliğiniz varsa ve Neon Genesis Evangelion’u izlemediyseniz, gerçekten de o üyeliği boşuna edinmişsiniz demektir! Tüm zamanların en etkileyici anime yapımlarından biri olan ve bilim kurgu/inanç tandansı üzerine galaktik ölçekte zihin açan ve açtığı zihinleri aynı hızda çorbaya çeviren bir başka anime dizisi daha bilmiyoruz. Netflix, geçtiğimiz yıl muazzam bir iş yaparak Neon Genesis Evangelion’un tüm yayın haklarını satın aldı ve dünya pazarındaki tek legal yayıncısı oldu. Anime’nin görsellerini de günümüz teknolojisiyle cilalayarak tüm dünyanın beğenisine sundu. Anime yapımlara meraklı olup da bu seriyle haşır neşir olmayanlar umarız bu uyarımızı ciddiye alır ve bu benzersiz dünyaya kapağı atarlar.
 


Zaten Neon Genesis Evangelion hayranı olmak için en doğru zamandayız; çünkü Evangelion 3.0 + 1.0 adlı uzun metraj filme geri saymaktayız! Neon Genesis Evangelion dizisi tamamlandıktan sonra üç adet uzun metraj film vizyona girerek serinin hikayesine bambaşka açılımlar katmıştı. Evangelion 1.0 You Are Not Alone (2007), Evangelion 2.0 You Can Not Advance (2009) ve Evangelion 3.0 You Can Not Redo (2012) ertesinde geçen sekiz yıl boyunca son filmden ses çıkmamıştı; ancak nihayet serinin son filmine kavuşuyoruz! Yaz aylarında Japonya’da gösterime girecek olan film zaten Netflix’te de yerini alacaktır. O zaman gelene kadar Neon Genesis Evangelion efsanesini muhakkak seyredin. Evangelion 3.0 + 1.0, Japonya'da 27 Haziran'da vizyona girecek.