Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
11/07/2021

Başarılı light novel Seirei Gensouki: Spirit Chronicles, anime diziye uyarlandı

Yeni anime dizi arayanlara duyurulur. Romantizm ve drama yüklü light novel Seirei Gensokuki: Spirit Chronicles, anime diziye uyarlandı. Reenkarnasyon temalı bu anime dizi radarınızda olsun.

Yuri Kitayama'nın fantastik bir dünyada geçen macera dolu, romantizm ve drama yüklü light novel'ı Seirei Gensokuki: Spirit Chronicles anime diziye uyarlandı. TMS Entertainment'ın animasyon stüdyolarından çıkan ve 6 Temmuz'da ekranlardaki yerini alacak olan dizinin yönetmenliğini, Toward The Terra'dan tanıdığımız Osamu Yamasaki üstlenmiş. Dizinin senaryosunda da emeği geçen yönetmene senaryoda, Mitsutaka Hirota, Megumu Sasano ve Yoshiko Nakamura eşlik etmiş. Karakter tasarımları Kyoko Yufu'nun ellerinden çıkarken, Yasuyuki Yamazaki de dizinin müziklerinin altına imza atmış.
 


Spirit Chronicles'ın konusu oldukça ilgi çekici. Amakawa Haruto, beş yıl önce ortalardan kaybolan arkadaşı ile tekrar irtibata geçemeden ölür. Başka bir dünyada, Rio, fakir bir mahallede yaşayan, beş yaşında iken annesinin gözleri önünde öldürülmesine şahit olmuş ve intikam isteyen bir gençtir. Nasıl olduğu bilinmemekle birlikte, ölen Haruto'nun hatıraları ve kişiliği bir şekilde Rio'nun vücudunda dirilir. Haruto ve Rio, bu durumdan oldukça kafaları karışmış olsalar da bir şekilde yaşamaya devam ederler. Haruto'nun vücudunda dirilmesi ile Rio değişimler geçirmeye başlar ve özel bir güce kavuşur. İlginç konusu ile dikkatleri üzerinde toplayacak olan Seirei Gensokuki: Spirit Chronicles, izlemesi keyifli bir anime dizisi gibi gözüküyor.