Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
19/08/2020

İspanyol yapımı anime dizi The Idhun Chronicles, 10 Eylül'de başlıyor

Netflix'in İspanyol yapımı orijinal anime dizisi The Idhun Chronicles (Idhun Günlükleri),10 Eylül'de başlıyor. Dizi, The Resistance adlı çok satan, 14 dile çevrilen kitap serisinin aynı adlı ilk cildinden uyarlandı.

Laura Gallego ve Andrés Carrión tarafından kaleme alınan The Idhun Chronicles (Idhun Günlükleri), The Resistance adlı çok satan, 14 dile çevrilen ve bugün hâlâ başarısını sürdüren kitap serisinin aynı adlı ilk cildinden uyarlandı. Aslında kitabın yayın hakları daha önce de alınmak istenmiş; ancak hem yazar Laura Gallego García hem hayranlar tüm dünyanın korunamayacağı gerekçesiyle bu fikre karşı çıkmıştı. Ancak Netflix’in diziyi animasyon olarak ekranlara taşıma fikri sonrasında uzlaşma sağlanmış oldu. Yapımcılığını Zeppelin'in üstlendiği proje, Netflix'in İspanyol yapımı ilk orijinal anime dizisi olma özelliği taşıyor.
 


Yirmi beşer dakikalık beş bölümden oluşan ilk sezonuyla 10 Eylül'de ekranlarda olacak Idhun Günlükleri; heyecan, arkadaşlık ve aksiyonla dolu epik bir öykü olarak tanımlanıyor. Idhun'da üç Güneş ve üç Ay'ın aynı hizada bir araya geldiği gün, Ölüm Büyücüsü Ashran gücü ele geçirir ve kanatlı yılanların hükümranlığı başlar. Idhun'un özgürlüğü uğruna yapılan ilk savaş Dünya'da gerçekleşir ve bu savaşta Jack ile Victoria, Ashran'ın despotluğundan kaçan Idhunluları yok etmek üzere gönderdiği bir suikastçı olan Kirtash'ı durdurmak için mücadele eder. Ne var ki Jack ve Victoria, ölümüne düellolara yol açmakla kalmayıp beklenmedik ittifaklar da oluşturacak, aşk ve nefretle dolu bir hikâyede kaderlerini birleştirecek olan bir kehanetin parçası olduklarının farkında değildir. Bu arada ilk bölümün yönetmenliğini, En İyi Animasyon Film dalında iki Goya Ödülü kazanan ve İspanya'da bir animasyon dizisinin yönetmenliğini yapan ilk kadın olma özelliği taşıyan Maite Ruiz de Austri’nin üstlendiğini de söyleyelim.